Všelicos

Vánoční

24. prosince 2016 v 13:21
Krásné i veselé vánoční svátky bez zbytečného shonu a v roce 2017 spoustu šťastných dnů
přeje Víťa

Co teď a co dál ?

14. května 2016 v 11:52
Sotvaže jsem se naučil řešit problém s opravami v uveřejněném textu (viz tento článek), začal mi můj blog pro změnu vytvářet nesmysly v bočním menu. Metodou "pokus-omyl" jsem se patlal v nastavení položek menu, přesouval, odstraňoval, znovu vkládal... až jsem dospěl k aktuální kombinaci, kdy se nic nepřekrývá a na všechny odkazy lze kliknout. Na obrázcích níž můžete vidět, jak to původně vypadalo.

Problém na blogu

13. února 2016 v 19:43
Dlouhodobě řeším jednu potíž s blogem. Nejspíše časem napíši administrátorovi. Ale zkouším to i touto cestou. Třeba má někdo z vás obdobné zkušenosti a bude umět poradit.

Odhalení

7. února 2016 v 13:37
Na tomto místě se vám musím omluvit. On ten obrázek, nad kterým jste si lámali hlavy, byl takřka nerozlousknutelný. Nešlo totiž o nic živého, rostlinu ani zvířátko, byť se tak mohlo zdát. Na obrázku byl kousek gumového pavouka, přichyceného na stromě. Kde se tam vzal, to nevím ani já.
A na příště slibuji něco lehčího, co uhodne každý. Mrkající


Záhadný obrázek

2. února 2016 v 19:31
Začnu velmi objevnou myšlenkou: Máme tu únor ! Nevím jak vy tady okolo, ale já ještě pořádně nestihl vstřebat, že je leden. Připadám si jako na splašené horské dráze, přičemž můj "vláček" postrádá záchrannou brzdu, takže nezbývá než čekat, kam dojedu (a v jakém stavu). A protože to tak letí a já ještě v tomhle novém měsíci nedal dohromady žádný text k uveřejnění tady v Kafekoutku, tak alespoň pro těch svých pár věrných čtenářů zveřejňuji malý fotokvíz. Tak jestlipak uhádnete, co to tady máme ?

Krásné Vánoce

23. prosince 2014 v 11:49
Až utřeme prach a vyluxujeme koberce ve všech místnostech našeho hnízda, zabalíme všechny dárky, rozešleme esemesky, pohledy a e-mailová přání, dopečeme poslední várku cukroví, někde splašíme kapříka, opadávající jehličnan ověšíme ozdobami, smeteme střepy rozbité baňky, ofoukáme prsty popíchané jehličím a olepené smůlou, pak si snad na chvíli sedneme k rozsvícenému stromečku a začneme tiše přemýšlet, jak to zařídit, abychom příští Vánoce prožili v menším shonu.

Kafehrnek

1. října 2014 v 20:15
Čím je pro kuřáky popelník, tím je pro kafaře hrnek na kávu. Dlouhá léta mám jeden oblíbený v práci a jeden doma (vlastně dva z jedné série). Nevím, jestli je to normální, ale z každého hrnku mi kafe chutná jinak. V létě jsme byli na výletě v Buchlovicích a já se těšil, že si domů přivezu další propisku do sbírky. No, každý sbírá něco a já jsem maniak přes propisovačky. Hlavně pokud se mi podaří sehnat nějakou s logem nebo obrázkem, to jsem blahem úplně vedle sebe.

Co to bylo ?

24. srpna 2013 v 18:02
Pro ty, kteří už chtějí znát odpověď hádanky. Obrázky celého toho "objektu" si můžete prohlédnout níže. Jde o trpasličí domeček (pro děti s touhou vlastnit nemovitost), jak soudila Mili. Takže klobou dolů ! Přijít na to z toho malého kousíčku nebylo asi zrovna snadné.

V našem skutečném domě pořád vládnou "bojové podmínky," i když v jistých ohledech už je znát posun k někdejší útulnosti. Mimo jednu místnost už mají řemeslníci práci hlavně venku. Ale protože nejkratší cesta ze dvora do ulice vede skrz kuchyň, stala se tato naší soukromou magistrálou. Říkám si, jestli není jednodušší stavět nový dům, než opravovat již dříve postavený.

Foto-hádanka

11. srpna 2013 v 13:21
V příštích dnech budeme mít z důvodu rekonstrukce domku odpojený počítač. Proto píši alespoň pár řádků, aby něco nového přibylo, protože sám netuším, kdy budu mít čas na pořádný článek. Vím, že jsem fotokvízem přispíval před pár dny, ale snad nebude tolik vadit, když nyní přidám další.

Nedávno jsme byli na návštěvě u sestry a švagra. Na jejich dvoře jsem spatřil (a následně si vyfotil) něco, co mne nadchlo, překvapilo i udivilo. Protože jsem něco podobného dosud neviděl. Tak než vám poskytnu dvě fotky z celkovým pohledem, zkuste hádat, cože to krášlí zahrádku našich příbuzných. Jde o malý výřez z jedné z fotek.

Řešení hádanky

29. července 2013 v 20:17
Kdož chceš znáti řešení hádanky obrázkové z článku předchozího, čti dále. Úmyslně takto činím, založivše pro účel tento nového článku, by se případný nový návštěvník též mohl zamyslet a až poté řešení nechati si ukázati.

 
 

Reklama