... aneb koutek jednoho kafaře

Knihy & film

Tak už se těším...

14. ledna 2017 v 19:55
Za necelou půlhodinku "TO" začne. Tím tajemným "TO" myslím druhý díl nového zpracování Vinnetoua, které dnes "dávají" na ČT. Po prvním dílu mám docela jasno. Koukat se na to dá, herci docela symatičtí, ale... Ale klasika je klasika. Byť v dnešní době působí dojmem filmu pro pamětníky a dalo by se leccos vytknout. Ale pro mne má kouzlo, které prostě žádný jiný Vinnetou, sebekvalitněji natočený, mít nemůže.

Žlutá je barva naše !

9. února 2016 v 20:16
Knížka Miloše Dvorského Mýtus zvaný Stínadla se mi do rukou dostala tak, že jsem jednoho dne přišel z práce a ona ležela doma na stolku. Bratr ji viděl v knihovně a napadlo ho, že by mne mohla zajímat. Svojí nenápadností mi ta situace připomíná jinou. To, když se Rychlé šípy, jen tak mimochodem, doslechly, že se zase objevil Ježek v kleci. A pak už byl jen krůček od první cesty do Stínadel.

Přelet nad kukaččím hnízdem

14. dubna 2014 v 20:59
Byla jednou jedna docela obyčejná psychiatrická léčebna. Dny v ní plynuly jeden jako druhý, podle navyklých pravidel a místního řádu, ke spokojenosti pacientů i personálu. A vlekly by se stejně pomalu beze změny dál, kdyby se jednoho dne neobjevil na chodbě oddělení nový pacient, svérázný a podnikavý Randle P. McMurphy. Ten svým přístupem k místním zaběhlým rituálům a chladně působícímu personálu způsobil malé zemětřesení.

Hobit 3D: Cesta vpřed a nebo zpátky ?

17. prosince 2013 v 21:42
Bylo nebylo, za sedmero činžáky a sedmero hospodami stála za moderních časů jedna škola a té doručila jednoho dne poštovní služba volnou vstupenku pro dva učitele na jakékoli filmové představení v kině v sousedním městě. I chopila se této příležitosti jedna mladá paní učitelka a protože nenašla nikoho jiného (vhodnějšího), obrátila se na tamější sekretářku, zda by její srdéčko netoužilo spatřit Hobita, novinku tu převelikou.

 
 

Reklama